Elhelyezkedés:
Kovácsszénájától keletre, a SO jelzésen, attól kb. 30 m-re a völgy déli oldalában, a tó felett található. A jelzett úttól kis ösvény vezet a forráshoz.
Jellemzés/Geológia:
A forrástól délre található oldalban miocén korú, karbonátos kötésű szilárd kőzetek és szemcsés üledékek váltakoznak egymással. A szilárd kőzetek között elhelyezkedő homokos rétegek nemcsak vízvezetők, hanem víztartók is. Emiatt a forrás olyan repedésvíz, mely huzamosabban kiegyenlített hozamokkal is mutatkozhat.
A forrást mészkőtömbökből építették, foglalását középen egy betonhasáb választja el, mely ülőalkalmatosságként szolgál. A víz kifolyatására egy eternitcső szolgál. Felette gránitból készült névtáblán olvasható a megnevezése. A forrás vize a Kovácsszénájai-tavat táplálja. Elsősorban a horgászok használják ivóvíznek vízhozama 8-15 liter/perc értékű.
Elnevezés:
A forrás eredeti neve Szilasi-forrás vagy Csorogó (Csorgó) volt, mert vize egy sziklából folyt ki. Az eredeti Ravasz-kút (egy időben Rohasz-kút) a jelenlegi Kovácsszénájai-tó helyén volt. A tó építésekor tűnt el ez a forrás és ezt a vízkilépést kezdték Ravasz-kútként említeni.
Az 1987-es kataszterben Kohász-kútként is szerepel.
Felújítás:
A forrást 2007-ben alaposan kitisztították és névtáblával látták el.
2009-ben a felső forrásmező vizéhez üllepítőmedencét építettek be a biztosabb vízhozam érdekében, ezzel az ott fakadó szökevényvizet terelték a kifolyóba. Így a forrás vízhozama kétszeresére nőtt.